OuterSpaces

Niezwykłe Informacje

Styl Zdrowie

Zdrowy uśmiech to podstawa!

Jeśli myślałeś kiedyś o zdrowych zębach oraz o śnieżnobiałym, lśniącym uśmiechu to mamy coś specjalnie dla Ciebie. Prezentujemy zakres usług o dużym standardzie, przy zastosowaniu niesamowitych technik i materiałów stomatologicznych. Dbając o urodziwy uśmiech pacjentów, przede wszystkim stawiamy na poczucie zadowolenia idącego w parze z profesjonalizmem wykonywanych usług. Piękny uśmiech w życiu człowieka dodaje pewności siebie!
Osoba, która zajmuje się rekonstrukcją zębów zniszczonych bądź dopełnieniem braków zębowych to stomatolog. Bardzo istotne jest scalenie nawet pojedynczych braków zębowych, dlatego że może dojść do destrukcji pozostałych zębów. Nasi dentyści zajmują się odtwarzaniem pojedynczych zębów za przyczyną wkładów koronowo-korzeniowych i koron porcelanowych, które dają wysoce estetyczny efekt. Robimy także większe prace protetyczne: mosty porcelanowe, protezy szkieletowe oraz protezy całkowite. Most porcelanowy uzupełnia brakujący ząb przez uchwyt mostu do zębów sąsiednich. Wykonujemy takie rozwiązanie, aby cofnąć przesunięcia się zębów, a tym samym uniknąć zaniku kości szczęk.

W naszym gabinecie można także skorzystać z pomocy stomatologa periodontologa. Zajmuje się on chorobami przyzębia, czyli tkanek okrążających ząb i błony śluzowej jamy ustnej. Ważnym zabiegiem u pacjentów z objawami chorób przyzębia jest przeprowadzenie scalingu poddziąsłowego, to znaczy oczyszczenie kieszonek dziąsłowych ze złogów kamienia. Stosujemy tu zarówno mechaniczne urządzenia ultradźwiękowe, jak i narzędzia ręczne (kirety). Takie ręczne oczyszczanie to kiretaż. Ma on na celu skreślenie stałego stanu zapalnego dziąseł. Kończąc zabieg lekarz wykonuje root planning, to znaczy wygładzenie powierzchni korzenia także aplikuje do kieszonek odpowiednie leki. Ta odnoga stomatologii oferuje dodatkowo zabiegi w zakresie plastyki dziąseł (podcinanie wędzidełka) i szynowania rozchwianych zębów.
Ważne dla zachowania właściwej higieny jamy ustnej u pacjentek z chorobami przyzębia jest ciągła kontrola zębów, której dokonuje dentysta. Władysławowo jako miejscowość zapewnia w swojej klinice ciągłą obserwację lekarza specjalisty pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł, co pozwala cieszyć się zdrowym uśmiechem nawet u pacjentów ze stwierdzoną paradontozą.