OuterSpaces

Niezwykłe Informacje

Zdrowie

Jak walczyć z łupieżem?

Łupież doskwiera bardzo wielu osobom i pomimo starań jest problem z pozbyciem się tego problemu. Łupieżem nazywamy sytuację, kiedy przesuszona skóra głowy zaczyna się łuszczyc i powstają małe, białe drobinki. Są różne sposoby na walkę z łupieżem, jednak skuteczność ich jest różna.

Jednym ze sposobów walki z łupieżem jest masowanie skóry głowy przy pomocy podgrzanej oliwy z oliwek. Należy podgrzać jedną czwartą szklanki oliwy z oliwek, trzeba uważać jedynie, aby oliwa nie była za bardzo gorącą, ponieważ może poparzyć skórę głowy. Można użyć do podgrzania oliwy mikrofalówki, nie powinno się podgrzewać dłużej niż trzydzieści sekund. Ciepłą oliwę wmasowujemy w skórę i pozostawiamy ją na głowie na około dwadzieścia minut. Po tym czasie bardzo energicznie należy rozczesywać włosy. Do tego należy użyć szczotki z naturalnego włosia, aby wyczesać właśnie łupież. Po tym trzeba zmyć oliwę z głowy, co nie jest sprawą łatwą i dlatego trzeba użyć do tego bardzo dobrego szamponu.

Ten zabieg trzeba powtarzać dwukrotnie w ciągu tygodnia. Innym sposobem na usunięcie łupieżu jest mikstura na bazie tymianku, która wykonujemy samodzielnie w domu. Dziw kopiaste łyżeczki tymianku należy zalać dwiema szklankami gorącej wody na dziesięć minut, poczym należy napar przecedzić i poczekać aż ostygnie i będzie miał temperaturę pokojową. Najpierw myjemy włosy a następnie, na spłukane włosy nakładamy połowę przygotowanego wywaru i wpasowujemy go w skórę głowy. Nie należy spłukiwać wywaru z włosów. Druga część jest do wykorzystania na następny raz, zwłaszcza, że trzeba powtarzać taki zabieg dwukrotnie w czasie tygodnia, jednak tę część trzeba przechowywać w lodówce. W południowej Azji od lat, u nas ostatnio stosuje się do tego celu również olej kokosowy, który tez należy wmasować w skórę oraz włosy na około trzydzieści minut a następnie spłukać. Z szamponów dostępnych na rynku do usunięci a łupieżu należy kupować takie, które maja pięcioprocentowa zawartość olejku z drzewa herbacianego, a jeśli nie kupimy go w sklepie możemy zrobić w prosty sposób sami, bowiem wystarczy jedynie do szamponu, który używamy, na co dzień dodać właśnie olejek herbaciany w ilości jednej kropli na trzydzieści mililitrów szamponu i tym właśnie szamponem myć głowę, jeżeli nie codziennie to, co drugi dzień.