OuterSpaces

Niezwykłe Informacje

Ciekawostki Styl

Renesans „trwałej”?

Trwała ondulacja przez dziesiątki lat była podstawa tworzenia fryzur niemalże wszystkich kobiet, był okres, ze praktycznie wszystkie kobiety robiły sobie trwałą ondulację.

Nie był to zabieg zdrowy dla włosów i niestety ciągłe powtarzanie trwałej ondulacji osłabiał w poważny sposób włosy i dlatego z czasem zaczęto odchodzić od robienia trwałej. Ostatnio jednak trwała zaczęła wracać do łask. Oczywiście teraz trwałą ondulację robi się w inny sposób, nie jest ona tak szkodliwa jak kiedyś, preparaty używane są łagodniejsze. Trwała powoduje, że włosy łatwiej się układają, fryzura jest bardziej puszysta, włosy nie są przylizane do głowy. To wpływa na to, że coraz więcej kobiet chętnie sobie robi taka fryzurę.

Po zrobieniu trwałej ondulacji trzeba wiedzieć, w jaki sposób zadbać o nie, aby włosy były zdrowe. Przez trzy dni po zrobieniu ondulacji nie wolno ani myć, ani też czesać włosów, ponieważ tyle czasu potrzeba, aby włosy się nie rozprostowały. Dla ładnego wyglądu włosów należy nakładać odżywki głęboko nawilżające oraz maski. Szampony powinny być specjalne do włosów po trwałej. Suszarki dodatkowo wysuszają włosy oraz suszenie w sposób naturalny powoduje to, że nie ma potem szopy i dlatego należy ich unikać, jeśli już się nie da, to stosować jedynie suszarki z dyfuzorem. Po wysuszeniu włosów należy nakładać na nie jedwab do włosów. Jedwab powoduje, że włosy są bardziej wytrzymałe, elastyczne oraz nabierają połysku. Jeśli panie chcą stylizować włosy, powinny wybierać lekkie produkty i najlepiej, aby były one sprayu czy w płynie i powinny być przeznaczone specjalnie do włosów kręconych, ponieważ takie uwydatniają loki. Bowiem ładne loki, to są takie, które ładnie się układają, ale nie puszą, albowiem baranek nie jest modny. Odpowiednio zadbane włosy po trwałej powinny wyglądać jak kręcone naturalnie. Czasami można loki rozczesać traktując trwałą jedynie do powiększenia oraz podniesienia fryzury. Bardzo często panie, które maja włosy przetłuszczające się robią sobie trwałą ondulację, aby trochę wysuszyć swoje włosy.