OuterSpaces

Niezwykłe Informacje

Dieta Zdrowie

Pożywienie jako naturalny kosmetyk

Wiele kobiet stosuje bardzo wiele kosmetyków, aby odpowiednio zadbać o swoją urodę, wiadomo przecież, że ładna kobieta ma w życiu lepiej. Jednak, aby dbać o swoja urodę nie tylko należy kupować kosmetyki, ale również zastanowić się nad tym, co się je, ponieważ jedzenie ma bardzo duży wpływ na cerę, w jakim jest stanie.

Tak, wiec w zależności, co jemy dajemy naszemu organizmowi różne witaminy i minerały, które pomagają, aby nasze zdrowie i uroda były w należytym stanie. Jedząc na przykład wędzonego łososia wzbogacamy nasz organizm o kwasy omega – 3, które redukują niedoskonałości naszej cery. Witamina K znajduje się na przykład w szpinaku, który jednocześnie jest bardzo dobrym źródłem antyoksydantów, chroni przed nowotworami jak również regeneruje cerę, która jest często i intensywnie opalana.

Aby pomóc sobie w walce z cellulitem powinno się pić zielona herbatę, która jednocześnie spowalnia starzenie skóry, poprzez hamowanie działania enzymów, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek oraz powstawanie pajączków a nawet wpływa na leczenie rozstępów. Oliwa z oliwek natomiast jest wspaniałym źródłem witamin, które rozpuszczają się w tłuszczach. Oliwa łagodzi podrażnienia i można stosować ja w dwojaki sposób, jako pokaram, czyli najlepiej podawać w na surowo, na przykład do surówek sałatek lub też można dodawać do kąpieli, jedną lub dwie łyżki na wannę wody, w takiej sytuacji działa nawet lepiej niż krem. Pomidory lub keczup w połączeniu z tłuszczami, takimi jak oliwa z oliwek czy olej z wiesiołka działają jak peeling oraz zwiększają gęstość skóry. Połączenie witaminy E oraz C jest idealne, aby walczyć z wolnymi rodnikami. Również takie połączenie dodaje blasku skórze, poprawia koloryt a to wpływa na to, że cera przestaje być szara a w naturze znajdziemy je w suszonych morelach oraz czerwonej porzeczce. Aby skóra była bardziej sprężysta należy jeść kiszoną kapustę, ponieważ stwarza ona korzystne warunki do syntezy kolagenu. Związki, które znajdują się w siemieniu lnianym regenerują cerę oraz działają ochronnie i sprzyja łagodzeniu podrażnień.