OuterSpaces

Niezwykłe Informacje

Ciekawostki Styl

Spódnice drugiej połowy XX wieku

W porównaniu do pierwszej połowy XX w., gdzie raczej panowała elegancja i stylistyka kojarzona z Marilyn Monroe, to już w latach sześćdziesiątych mamy do czynienia z młodzieżową rewolucją. Nowy styl pierwotnie powstał w celu stworzenia czegoś wygodnego do pracy oraz do noszenia na co dzień. Mowa tu o niezwykle popularnej spódniczce mini. Ogromną populizatorką tego kroju była modelka Twiggy. W dość krótkim czasie mini zdobyła popularność – nosiły ją zamożne damy jak również sekretarki. Prawdziwa rewolucja!

Jednak jak to z modą bywa – dosyć szybko przemija. Lata siedemdziesiąte charakteryzowały się już powrotem do pierwszej połowy wieku i długości maxi. Wróciły one jednak w zupełnie innym wymiarze, ponieważ niezwykłą popularnością cieszyły się hipisowskie, wzorzyste spódnice z falbanami.

Bliżej naszych czasów są już lata osiemdziesiąte i biznesowy styl kreowany przez Armaniego. Wąska spódnica przed kolana i żakiet – idealny strój na każdej businesswomen tamtych czasów. Lata dziewięćdziesiąte już dosyć dobrze znamy. Z czym się kojarzą? Oczywiście z powrotem do przeszłości i stylem boho oraz vintage.

Dzisiejsze czasy są już zupełnie inne. Mody na stylowe sukienki zdarzają się zazwyczaj sezonowe, ale nie ma też jednego, głównego nurtu – wszystko jest dozwolone. Każdy rodzaj sukienki jest spotykany na ulicach – czy to rozkloszowane wzory czy też styl ołówkowy.