OuterSpaces

Niezwykłe Informacje

Technika

Telewizja cyfrowa jako telewizja kablowa

Nowoczesna telewizja cyfrowa dostępna jest także przy zastosowaniu kablówki, z której korzystać można w coraz większej liczbie regionów. Oczywiście nowoczesna kablówka wymaga inwestycji w odpowiedniej klasy infrastrukturę, tak więc nie zawsze operatorzy lokalni są w stanie zaproponować nam dostęp do nowoczesnej telewizji cyfrowej. Oczywiście telewizja cyfrowa to nie tylko lepsza jakość obrazu, ale także lepsza kompresja sygnału telewizyjnego. W związku z czym możliwe jest udostępnienie widzom większej liczby programów telewizyjnych.

Analogowa telewizja kablowa często była pod tym względem dosyć ograniczona, a użytkownicy mieli dostęp tylko do określonej liczby programów telewizyjnych. W telewizji cyfrowej mamy natomiast nie tylko dostęp do większej liczby programów telewizyjnych, ale jednocześnie kablówka może być wykorzystywana także w wielu innych przypadkach. Mianowicie można wykorzystać sieć do transmisji danych, tak więc możliwy jest dostęp do Internetu. Dodajmy, że często jest to szerokopasmowy Internet. Telewidzowie mają także dosyć spory wybór jeśli chodzi o dobór pakietów programów telewizyjnych. Powszechna dawniej analogowa tv kablowa nie dawała pod tym względem takich możliwości, tak więc często użytkownicy mieli tak naprawdę do wyboru tylko i wyłącznie jeden pakiet, obecnie nie ma problemu aby dopasować w ramach kablówki pakiety telewizyjne zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, do tego dochodzi jeszcze kwestia możliwości zmiany wybranego pakietu telewizji cyfrowej.

Do tego dochodzą jeszcze inne usługi dostępne obok telewizji cyfrowej. Może być to chociażby dostęp do telewizji internetowej. Dzięki nowoczesnym technologiom telewizja cyfrowa może być dostępna nie tylko na telewizorze, ale także i na urządzeniach mobilnych, co jest dodatkowym atutem jeśli chodzi o nowoczesną telewizję cyfrową. Korzystanie z telewizji cyfrowej ma jeszcze tą niewątpliwą zaletę, że nie ma konieczności instalowania anteny satelitarnej, nie powinno być też jakichkolwiek większych problemów ze stabilnością sygnału. Dostępnych może być nawet do kilku zróżnicowanych pakietów programowych, które można jak najbardziej ze sobą łączyć.