Nie jest łatwo nauczyć się języka innego niż nasz ojczysty. Co ciekawe, badania pokazują, że trudności te nie wynikają z osobistych awersji do nauki, lecz raczej z preferencji neurologicznych.

Badania wskazują, że nasze mózgi nie są obojętne na podobieństwa między językami i ponownie wykorzystają gramatykę i cechy naszego języka ojczystego, aby nadać sens podobnie złożonemu językowi obcemu. Jeśli twój język ojczysty jest podobny do języka obcego, na pewno będzie łatwiej. O wiele szybciej przyswoimy sobie czeski, ukraiński czy słowacki niż japoński. Jeśli chcesz jednak uczyć się języka bardziej „egzotycznego” postaw na kurs japońskiego Bydgoszcz.

Nie ulega jednak wątpliwości, że języki obce są nam potrzebne. Nikt jednak nigdy nie powiedział, że musi być łatwo! Uczenie się języka zawsze sprawia jakieś trudności, ale jednocześnie może być przyjemne i skuteczne. Co więc możemy zrobić? Na szczęście dużo!

Przede wszystkim powinniśmy właściwie określić swoje cele. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie dlaczego uczymy się tego języka? Czy są to powody zawodowe, wyjazd zagraniczny, chęć kontaktu z rodziną czy zwykła przyjemność? Mając na uwadze swój cel, aktywnie szukaj rowiązań, aby dowiedzieć się, czego potrzebujesz i odfiltruj to, czego nie potrzebujesz. O co tu dokładnie chodzi? Jeśli uczysz się języka, aby porozumieć się z rodziną, warto odpuścić sobie słownictwo biznesowe, które przyda nam się w mniejszym stopniu (przynajmniej na początkowym etapie nauki).
Skoncentrowanie się na ogólnym celu uczenia się pomoże ci w walce z wypaleniem, kiedy przyjdzie.

Pokaż więcej artykułów
Zobacz więcej przez Redaktor
  • Szlaki turystyczne w górach

    Każdy, kto był kiedyś w górach doskonale wie, że poruszanie się po nich jest możliwe i doz…
  • Między pieniędzmi, a inwestowaniem…

    Pieniędzy było, jest i zapewne będzie za mało. Takie niestety jest już życie, że nie wszys…
  • Tajemnice witamin…

    Organizm ludzki sam nie potrafi wytworzyć witamin, które są mu niezbędne do prawidłowego f…
Zobacz więcej w Edukacja
Możliwość komentowania została wyłączona

Sprawdź również...

Szlaki turystyczne w górach

Każdy, kto był kiedyś w górach doskonale wie, że poruszanie się po nich jest możliwe i doz…